CD Projekt na E3 ogłosi datę premiery Cyberpunka?

GSU
opublikowano: 27-03-2019, 08:05

CD Projekt uważa, że tegoroczne targi E3 w Los Angeles, będą dla spółki historycznie najważniejsze i przyznaje, że takie targi to najlepszy moment na ogłoszenie premiery dużej gry.

- Zgadzam się z tezą, że takie targi jak E3 są, najlepszym momentem na ogłoszenie daty premiery gry – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Marek Wiśniewski

- Będą to dla nas najważniejsze targi i przygotowaliśmy w tym roku naprawdę duże show i gorąco wszystkich zapraszamy – dodał.

Tegoroczne targi E3 odbędą się w dniach 11 - 13 czerwca. Spółka najprawdopodobniej zaprezentuje się też, na konferencji Microsoftu 10 czerwca. 

Wydatki grupy CD Projekt na produkcję gier i nowych technologii, wyniosły w ubiegłym roku blisko 100 mln zł.  To oznacza, że skumulowane saldo nakładów na projekty, nad którymi pracowała w minionym roku przekroczyło łącznie ćwierć miliarda zł.

Od strony produkcyjnej najistotniejsze zrealizowane w 2018 r. nakłady dotyczyły projektów: Cyberpunk 2077, GWINT oraz Wojna Krwi. 

Nad Cyberpunkiem pracuje obecnie ponad 400 osób.

 „Dziś mogę napisać, że nasza wizja Night City – futurystycznego, mrocznego miasta położonego gdzieś w słonecznej Kalifornii, została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez branżowych profesjonalistów, jak i fanów. Dalsze prace nad Cyberpunk 2077 postępują dynamicznie – nad grą pracuje obecnie ponad 400 osób” - napisał w liście do akcjonariuszy Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Dodał, że zespół pracujący nad gra nie powinien już być powiększany.

Spółka obecnie finalizuje kolejne umowy dystrybucyjne dotyczące Cyberpunka.

W minionym roku grupa zwiększyła moce twórcze zarówno w ramach studia w Warszawie, jak i w Krakowie. Dołączył do niej zespół z Wrocławia oraz twórcy ze Spokko, którzy w ramach nowo powołanej spółki pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym.

- Pod względem rozbudowy potencjału twórczego był to najbardziej intensywny rok w naszej historii– powiedział Adam Kiciński.

W styczniu CD Projekt powołał nową spółkę CD Projekt Red Store. Celem działalności nowego podmiotu jest sprzedaż online produktów związanych z grami wideo wyprodukowanymi przez CD Projekt RED.

Producent gier w środę rano podał wyniki za 2018 r. Wypracował w tym czasie 109,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 200,3 mln zł rok wcześniej, zysk na działalności operacyjnej spadł do 112,4 ml zł z 240,9 mln zł, a przychody zmniejszyły się do 362,9 mln zł z 463,2 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane