CD Projekt z 52 mln zł zysku po pierwszym półroczu

opublikowano: 28-08-2018, 07:37

CD Projekt w pierwszym półroczu 2018 r. wypracował 52 mln zł zysku netto (-56 proc. r/r). W samym drugim kwartale zysk wyniósł 29,5 mln zł. To o 60 proc. mniej niż przed rokiem.

Zysk netto  za drugi kwartał okazał się jednocześnie blisko 11 proc. wyższy, niż zakładał konsensus prognoz analityków, ankietowanych przez PAP Biznes. Przychody w pierwszym półroczu wyniosły 168 mln zł i były o ponad jedną trzecią niższe niż przed rokiem.  W samym drugim kwartale sprzedaż wyniosła 93 mln zł  (-40 proc. r/r) i była zgodna z oczekiwaniami analityków.

Concept art z gry
Zobacz więcej

Cyberpunk 2077

Concept art z gry CD Projekt Red

 Przepływy operacyjne w pierwszym półroczu wyniosły 28 mln zł w wobec 124 mln zł w analogicznym okresie 2017 r. Gotówka i ekwiwalenty na koniec czerwca były na poziomie 608 mln zł. 

– W pierwszej połowie tego roku nie przewidywaliśmy premier nowych produktów, stąd największy wpływ na przychody i wynik netto grupy miała dalsza wysoka sprzedaż Wiedźmina 3: Dziki Gon wraz z dodatkami oraz sprzedaż w ramach platformy GOG.com i GOG Galaxy – mówi Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu.

 CD Projekt w podkreśla, że pomimo braku premier, ostatnie miesiące były niezwykle intensywnym okresem w rozwoju grupy. Tuż przed największymi na świecie targami branżowymi E3  na zwieńczenie konferencji Microsoftu zaprezentowany został nowy trailer gry „Cyberpunk 2077”. 

 – Opublikowany zwiastun wywołał bardzo entyzjastyczne reakcje graczy na całym świecie i był najchętniej oglądanym materiałem jaki do tej pory opublikowaliśmy – mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

 Do tej pory „Cyberpunk 2077” zdobył ponad 100 nagród m.in. od tak prestiżowych mediów jak amerykański IGN, GameSpot, czy Game Informer. 

 W pierwszym półroczu 2018 r. wydatki na produkcję nowych gier, w tym związane z przygotowaniami Cyberpunka na targi branżowe oraz zbliżającą się premierą pełnej wersji Gwinta i Wojny Krwi – wielogodzinnej, samodzielnej, jednoosobowej kampanii do Gwinta, wyniosły 51 mln zł. Skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe na koniec czerwca br. wyniosło 197 mln zł. 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu