Czytasz dzięki

CD Projekt rośnie po nowych informacjach o Cyberpunku

GSU
opublikowano: 23-05-2019, 19:30
aktualizacja: 24-05-2019, 10:12

Wyniki CD Projektu za pierwszy kwartał okazały się lepsze od oczekiwań analityków. Spółka ponad 20 mln zł przeznaczyła w pierwszym kwartale na zaliczki dla dostawców na produkcję elementów edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka.

CD Projekt wypracował w pierwszym kwartale blisko 18 mln zł zysku netto. To 18 proc. powyżej oczekiwań rynku. Konsensu PAP Biznes przewidywał 15,1 mln zł zysku. Zysk operacyjny i EBITDA wyniosły odpowiednio 20,6 mln zł i 29,5 mln zł i były 25 proc. wyższe od konsensusu.

Nad gra pracuje obecnie ponad 400 osób
Zobacz więcej

Cyberpunk 2077

Nad gra pracuje obecnie ponad 400 osób CD Projekt

Przychody producenta gier były na poziomie 80,9 mln zł i przebiły konsensus o 8 proc. Największy udział w zrealizowanych przychodach ze sprzedaży miała utrzymująca się dobra sprzedaż Wiedźmina 3 z dodatkami oraz w mniejszym stopniu GWINT-a i Wojny Krwi. Na przychody grupy pozytywnie wpłynęły też dobre wyniki sprzedażowe platformy GOG.com

Łączna wartość środków pieniężnych oraz lokat bankowych powyżej trzech miesięcy wyniosła na koniec marca  621, 9 mln zł. i była 6 proc. niższa niż na koniec 2018 r.

Po godz. 12 kurs producenta gier zyskuje ponad 8 proc., przy najwyższych na rynku obrotach.

Obecnie uwaga inwestorów bardziej niż na rezultatach finansowych skupia się na informacjach na temat największego tytułu w historii spółki – „Cyberpunka”.

Czynnikiem, który mógł dać sygnał do wzrostów mógł być komentarz zarządu do 22,2 mln zł na zaliczki dla dostawców w I kw. 2019 r., z którego wynika, że spółka rozpoczęła produkcję elementów edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka.

- Zaliczki, które ujawniliśmy w I kw. związane były z przedpłatą na wytworzenie elementów edycji kolekcjonerskiej - powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu.

 W I kw. wydatki grupy na rozwój nowych tytułów wyniosły 25 mln zł co przełożyło się na skumulowane saldo nakładów na prace rozwojowe w wysokości 264 mln zł

W prace nad Cyberpunkiem zaangażowanych jest obecnie ponad 400 osób.

- W najbliższym czasie będziemy uczestniczyć w E3, które będą największymi targami w historii CD Projektu. Chcemy, aby nasza obecność w Los Angeles była jeszcze bardziej widoczna niż rok temu – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

W tym roku CD Projekt zaplanował na E3 dedykowaną komunikację i przestrzeń do spotkań dla mediów (w tym dziennikarzy i liderów opinii), partnerów biznesowych, inwestorów giełdowych, jak również dla graczy, a Cyberpunk 2077 będzie po raz pierwszy pokazywany w przestrzeni publicznej targów. 

- Przygotowujemy coś naprawdę ekscytującego i nie możemy się doczekać, żeby się tym podzielić. Czerwiec zapowiada się niezwykle interesująco – dodał Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane