CDI rezygnuje z wejścia na GPW

PAP
24-04-2009, 15:05

Centrum Development & Investments (CDI), deweloper działający na rynku obiektów komercyjnych, ze względu na trudną sytuację na rynku, w najbliższych latach nie zadebiutuje na GPW - poinformował PAP Tomasz Chenczke, prezes spółki.

"W tej chwili ze względu na sytuację na rynku nie będziemy debiutować na giełdzie - powiedział Chenczke.

Półtora roku temu spółka informowała, że zamierza wyemitować nowe akcje i zadebiutować na GPW. Wartość nowej emisji miała sięgnąć kilkuset milionów złotych, a spółka informowała wtedy, że w planach na najbliższe pięć lat ma inwestycje rzędu 600 mln euro.

Zdaniem prezesa sytuacja w branży deweloperskiej jest bardzo trudna z powodu braku kredytowania inwestycji przez banki.

"W tej chwili mamy czas małych projektów w dużych miastach" - powiedział.

"Obecnie przygotowujemy cztery projekty: w Szczecinie, Poznaniu, Olsztynie i Kielcach. Chcemy, aby trzy z tych projektów ruszyły w 2010 roku" - dodał.

CDI zakończył trwającą dwa lata rewitalizację wrocławskiej Renomy, mającej 31 tys. mkw powierzchni handlowej.

Kolejnym dużym projektem będzie rewitalizacja warszawskiego Smyka.

"Liczymy, że do końca roku uzyskamy decyzję o warunkach zabudowy, a w połowie 2010 pozwolenie na budowę" - powiedział Chenczke.

CDI jest holdingiem spółek, będących właścicielami i zarządcami 19 nieruchomości, głównie handlowych, znajdujących się w centrach piętnastu największych miast Polski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CDI rezygnuje z wejścia na GPW