CDM Pekao nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Prokomu, wycena 136,1 zł

Internet Securities
opublikowano: 04-08-2006, 15:52

Analitycy CDM Pekao SA w raporcie z 31 lipca podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla akcji Prokom Software, obniżając jednocześnie 12-to miesięczną wycenę o 8 % do 136,1 zł.

Analitycy CDM Pekao SA w raporcie z 31 lipca podtrzymali rekomendację „trzymaj” dla akcji Prokom Software, obniżając jednocześnie 12-to miesięczną wycenę o 8 % do 136,1 zł.

W dniu wydania rekomendacji cena akcji spółki wynosiła na GPW 149 zł. W piątek o godzinie 15:00 za akcje Prokomu płacono 138,50 zł po spadku o 0,36%.

„Podtrzymujemy naszą rekomendację ‘trzymaj’ dla Prokomu. […] Chociaż wyniki spółki za II kwartał nie będą bardzo dobre, to jednak nie spodziewamy się aby wywołały one negatywną reakcję na rynku” – napisano w raporcie CDM Pekao.

Według analityków CDM Pekao, konsolidacja ABG oraz niższe koszty operacyjne spółki powinny zaowocować wyższymi niż w analogicznym okresie 2005 roku zyskami za II kwartał. Jednak ten pozytywny efekt będzie zmniejszony przez niższy wolumen i gorszą strukturę przychodów spółki-matki w związku z zastojem w dużych przetargach na informatykę w sektorze publicznym.

Według analityków CDM Pekao, niewielki portfel zamówień spółki-matki grupy Prokomu i opóźnienia w przetargach publicznych na IT mogą budzić niepokój co do realizacji prognoz wyników finansowych spółki.

„Naszym zdaniem cel zarządu, a więc osiągnięcie w tym roku ponad 100 mln zł skonsolidowanego zysku netto, nie może być już uznawany za pewny do zrealizowania” – czytamy w raporcie CDM Pekao.

Analitycy prognozują, że w 2006 roku Prokom osiągnie 104,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy skonsolidowanych obrotach 2.026,2 mln zł. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CDM Pekao nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Prokomu, wycena 136,1 zł