CDM Pekao rekomenduje: ponad rynek dla BRE

opublikowano: 09-09-2002, 16:17

W raporcie z 4 września analitycy CDM Pekao podnieśli rekomendację dla akcji BRE z NEUTRALNIE na PONAD RYNEK. Analitycy wycenili jedną akcję BRE na 85,7 PLN. Ta kwota zawiera wartość biznesu korporacyjnego BRE, którą oszacowano na 76,4 PLN na akcję i niektórych składników portfela inwestycyjnego BRE, która wynosi 9,3 PLN na akcję.

W ostatnich dniach BRE jest postrzegane przez pryzmat inwestycji w Elektrim i wiarygodności jako partnera w procesie restrukturyzacji długu Elektrimu. W opinii Pekao potencjalna utrata wartości BRE wynikająca z inwestycji w akcje Elektrimu jest mniejsza, niż wskazywałby na to zasięg ostatnich spadków ceny i zdecydowanie mniejsza niż ryzyko, z jakim wiązałaby się w obecnych warunkach transakcja odkupu zrestrukturyzowanych obligacji za 100 mln EUR.

Pekao skorygował prognozy po publikacji wyników BRE. Analitycy zwrócili uwagę na szybko pogarszająca się jakość portfela kredytowego BRE i w efekcie większe odpisy na rezerwy.

W ich opinii negatywny wpływ na wyniki BRE wywrą też odsunięcie w czasie upublicznienia i sprzedaży części udziałów BRE w ITI, mBanku oraz sprzedaży udziałów w PTE Skarbiec Emerytura. W efekcie CDM obniżył prognozę wyniku netto BRE na poziomie nieskonsolidowanym z 95,4 mln PLN do -14,6 mln PLN w bieżącym roku i do 184,6 mln PLN

w roku 2003.

DA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CDM Pekao rekomenduje: ponad rynek dla BRE