CDM Pekao: WIG wzrośnie w tym roku maksymalnie o 10 proc.

opublikowano: 11-01-2007, 14:06

W 2006 roku WIG wzrósł o 40 proc. Według analityków, ubiegłoroczne wzrosty wycen spółek nie były uzasadnione ani przyrostem zysków w 2006 roku, ani oczekiwaną poprawą wyników na lata następne

Analitycy Centralnego Domu Maklerskiego Pekao SA spodziewają się, że indeks WIG wzrośnie w tym roku najwyżej o 10% wobec 40% wzrostu w 2006 roku. W ocenie analityków najlepszym wyborem jest inwestycja w spółki z branży: informatycznej, medialnej, budowlanej i samochodowej, wynika z raportu CDM z 7 stycznia dotyczącego strategii inwestycyjnej na polskim rynku akcji.

Według analityków, ubiegłoroczne wzrosty wycen notowanych na GPW spółek nie były uzasadnione ani przyrostem zysków giełdowych firm w 2006 roku, ani oczekiwaną poprawą wyników na lata następne. Jednak, według CDM, brak przesłanek, by wzrosty miały całkowicie wyhamować.

Wśród branż, w które warto zainwestować, wymieniają oni sektor informatyczny, medialny, materiałów budowlanych, nieruchomości, budownictwa ogólnego oraz branżę samochodową. CDM radzi unikać inwestycji w spółki surowcowe, telekomunikacyjne i banki.

Analitycy zalecają też uważną selekcję spółek z poszczególnych segmentów rynku. I tak wśród producentów części samochodowych dobrze może się zachowywać kurs spółki Inter Cars. W branży budowlanej zdaniem CDM Pekao warto zainwestować w Dom Development i Mostostal Warszawa. Spośród producentów materiałów budowalnych liderem powinien być Cersanit. Z uwagi na obecność na rynkach wschodzących zyskiwać powinny walory GTC.

W branży medialnej najlepiej powinien radzić sobie TVN. Natomiast w sektorze IT analitycy jako dobre inwestycje typują kilka spółek ComputerLand/Emax, Asseco Poland/Softbank, firmę Teta oraz Prokom Software. (ISB)

esc/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane