CEDC chce przeprowadzić ofertę na GPW w ciągu 2 do 5 miesięcy

Internet Securities
16-10-2006, 14:24

Pozyskane z oferty pieniądze posłużą spółce Billa Carey'a do spłaty środków potrzebnych na wykup akcji Polmosu Białystok.

Central European Distribution Corporation (CEDC), który za pośrednictwem swojej spółki Carey Agri ogłosił w poniedziałek wezwanie do zapisywania się na sprzedaż ponad 4 mln akcji notowanego na giełdzie Polmosu Białystok, sam chce wejść na GPW w ciągu dwóch do pięciu miesięcy dzięki publicznej ofercie swoich akcji, poinformowała spółka w poniedziałek. CEDC podał, że chce przeprowadzić publiczną ofertę akcji w celu spłaty zadłużenia powstałego w związku z wezwaniem do zapisywania się na sprzedaż akcji Polmosu Białystok.

„CEDC oczekuje, że sprzedaż akcji zostanie dokonana poprzez ofertę publiczną w Polsce oraz poprzez międzynarodową ofertę prywatną, skierowaną do wybranych inwestorów instytucjonalnych poza Polską. Jako część oferty publicznej, spółka może także zaoferować i sprzedać akcje w Stanach Zjednoczonych”- czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że jeśli oferta akcji zostanie przeprowadzona, zamierza przeznaczyć pozyskane w ten sposób środki, po odliczeniu kosztów emisji, na spłatę linii kredytowej przeznaczonej na sfinansowanie zakupu akcji Polmosu Białystok w ramach wezwania, a także na pokrycie związanych z tym kosztów (łącznie do 95 milionów USD) oraz na ewentualną spłatę pozostałego zadłużenia i/lub finansowanie akwizycji (łącznie do 25 milionów USD)

„W zależności od warunków rynkowych, ogólnej sytuacji ekonomicznej i sytuacji w sektorze napojów alkoholowych oraz potencjalnych potrzeb w zakresie finansowania, CEDC zamierza w ciągu najbliższych 90 dni dokonać analizy źródeł finansowania wymaganego na realizację powyższych celów oraz określić czy i do jakiego stopnia część tych wymogów zostanie sfinansowana długiem, zamiast emisji akcji”- głosi tez komunikat.

CEDC jest obecnie notowany na amerykańskiej giełdzie Nasdaq i po ewentualnym debiucie na GPW, pozostanie także na tamtym parkiecie.

W poniedziałek CEDC ogłosił wezwanie na 4,04 mln akcji Polmosu Białystok po cenie 85,25 zł

CEDC podał, że zawarta w wezwaniu cena zawiera 4,0% premii w stosunku do średniej ceny rynkowej akcji Polmosu z trzech ostatnich miesięcy, wynoszącej 82,01 zł za akcje, oraz 6,4% premii w stosunku do średniej ceny akcji z ostatnich sześciu miesięcy, wynoszącej 80,15 zł.

Cena z wezwania jest jednak dużo niższa od tej płaconej Skarbowi Państwa za kontrolny pakiet Polmosu w 2005 roku.

Wynosiła ona wtedy 146,5 zł za jedną akcję.

Zapisy na sprzedaż akcji Polmosu Białystok potrwają od 26 października do 24 listopada 2006 r. włącznie. (ISB)

maza/dag

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CEDC chce przeprowadzić ofertę na GPW w ciągu 2 do 5 miesięcy