CEDC daje więcej za Polmos Białystok

ONO
opublikowano: 18-01-2007, 00:00

Do najlepszych inwestycji na GPW w środę należały papiery Polmosu Białystok (PB), które są najdroższe w historii. Amerykański CEDC, od niedawna notowany także na giełdzie w Warszawie, jeszcze raz wykazał determinację w walce o wycofanie polskiej spółki z giełdy. Konieczne do tego jest zebranie 80 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Polmosu. Na razie CEDC posiada 68,8 proc. kapitału spółki. W poprzednim wezwaniu, mimo podwyższenia proponowanej ceny z 85,25 zł do 91 zł, zdołał skupić zaledwie 3 proc. akcji. Ogłosił więc kolejne, w którym zaoferował cenę o 13 proc. wyższą od kursu z wtorku

i ceny poprzedniego wezwania. Jego rezultat w dużym stopniu zależy od decyzji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, które wcześniej zdobyło poparcie drobnych graczy, kontrolujących 10 proc. kapitału PB. Zapisy potrwają od 26 stycznia do 8 lutego. CEDC przejął pakiet kontrolny PB od skarbu państwa, płacąc 146,5 zł za akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy