CEDC liderem wzrostów

Kamil Zatoński
11-03-2009, 10:51

Akcje dystrybutora alkoholi dynamicznie odbijają od dna, czemu sprzyja pozytywna rekomendacja od  analityków UniCredit CA IB. Gracze chyba dostrzegli również, że branża, w której działa spółka, jest jedną z najbardziej odpornych na kryzys. Zobacz, w co jeszcze warto inwestować.

Na początku dzisiejszej sesji kurs CEDC (spółka jest też notowana na rynku amerykańskim) wzrósł do blisko 30 zł. Pod względem obrotów walory spółki również plasują się w czołówce. Inwestorzy uznali najwyraźniej, że akcje firmy są dobrą przystanią w niespokojnych czasach, a branża producentów i dystrybutorów alkoholi będzie tą, która najmniej ucierpi na kryzysie gospodarczym.

Przypuszczenia te potwierdzają badania konsumentów, których wyniki publikuje dziś „Puls Biznesu”. Kup wydanie online i zobacz, na czym jeszcze Polacy nie chcą oszczędzać.

Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach CEDC: w czwartym kwartale 2008 r. EBITDA (zysk operacyjny powiększony o amortyzację) spółki wzrósł o 67 proc. do 80,7 mln USD. Według wyliczeń firmy Ebitda EXTRA, to 40 z rzędu kwartał, w którym spółka wypracowała dodatni wynik EBITDA.

M.in. dlatego analitycy pozytywnie oceniają perspektywy CEDC. Z dziewięciu aktualnych rekomendacji dla spółki, 7 brzmi „kupuj”, a 2 „trzymaj”. Średnia cena docelowa to 21,36 USD, tj. 77,7 zł.

Dziś analitycy UniCredit CA IB podnieśli rekomendację dla walorów spółki z "trzymaj" do "kupuj", obniżając jednak ich cenę docelową z 25 do 15 USD za akcję (54,30 zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CEDC liderem wzrostów