CEDC może przejąć Polmos Białystok

MD
05-10-2005, 00:00

Central European Distribution Corporation (CEDC) otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na objęcie pakietu kontrolnego Polmosu Białystok. Przez kolejne trzy lata, do 2008 r., amerykańska spółka nie może dystrybuować w Polsce przez swoją sieć więcej niż 65 proc. wódki sprzedawanej przez Polmos Białystok i Bols.

William Carey, prezes CEDC, uważa, że spełnienie warunku UOKiK nie będzie problemem. Obecnie jego spółka dystrybuuje około 30- -35 proc. wódki produkowanej przez Polmos Białystok i Bols. Carey oczekuje, że sfinalizowanie transakcji kupna pakietu akcji Polmosu Białystok nastąpi w przyszłym tygodniu.

W pierwszej połowie lipca MSP podpisało z CEDC umowę sprzedaży 61 proc. akcji Polmosu Białystok. Amerykańska spółka zapłaciła za pakiet 1,063 mld zł, czyli 146,50 zł za akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CEDC może przejąć Polmos Białystok