CEDC podniósł roczną prognozę zysku netto na akcję do 2,3-2,45 USD

PAP
02-05-2008, 10:24

Spółka CEDC podniosła roczną prognozę przychodów ze sprzedaży netto na ten rok z 1,42-1,52 mld USD do 1,47-1,57 mld USD oraz roczną prognozę rozwodnionego porównywalnego zysku netto na akcję z  2,25-2,4 USD do 2,3-2,45 USD - poinformował serwis GPW Infostrefa.

Firma podała jednocześnie prognozy na 2009 r. Przychody ze sprzedaży netto w tym okresie mają wynieść 1,7-1,8 mld USD, a rozwodniony porównywalny zysk netto na akcję 3-3,2 USD.

Powyższa prognoza nie obejmuje wpływu potencjalnego nabycia Whitehall oraz innych potencjalnych nabyć.

W I kwartale tego roku przychody netto ze sprzedaży CEDC wzrosły o 37 proc., do 313,6 mln USD. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 35 proc., do 25,5 mln USD.

Po wyeliminowaniu czynników jednorazowych, porównywalny zysk netto w I kwartale 2008 r. wyniósł 12,7 mln USD, w porównaniu z 7,8 mln USD w tym samym okresie roku 2007.

Marża brutto wzrosła w pierwszych trzech miesiącach roku o 43 proc. Import zwiększył się o 44 proc.

"Spółka w dalszym ciągu obserwuje pozytywny rozwój w zakresie swojej działalności operacyjnej, o czym świadczą mocne wyniki we wszystkich kategoriach w I kwartale" - podano w raporcie.

"Przepływ pieniężny w wysokości 49,3 mln USD z operacji przeprowadzonych w ciągu I kwartału był rekordowy dla CEDC. Dalsza ekspansja wysoko-marżowej sprzedaży produktów markowych w połączeniu z silnym wzrostem ekonomicznym na rynkach, na których działa CEDC, doprowadziła do ukształtowania się korzystnej struktury sprzedaży w ramach podstawowego modelu biznesowego CEDC" - poinformowała spółka.

CEDC podało, że jest zadowolone z dalszego rozwoju marki Parliament, kupionej w marcu 2008 r. W I kwartale rozwijała się ona szybciej niż rynek.

Ponadto CEDC w dalszym ciągu będzie pracować z Grupą Whitehall "nad zakończeniem inwestycji CEDC w tę grupę", co może nastąpić przed końcem drugiego kwartału tego roku.

"W opinii spółki rosyjski rynek w dalszym ciągu pozostaje atrakcyjnym rynkiem do inwestowania, a CEDC jest dobrze pozycjonowana, aby zostać jednym z liderów trwającej konsolidacji rosyjskiego rynku napojów alkoholowych" - poinformowano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / CEDC podniósł roczną prognozę zysku netto na akcję do 2,3-2,45 USD