CEDC: W ofercie publicznej znajdą się tylko 'stare' akcje

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 28-04-2005, 15:41

Central European Distribution Corporation (CEDC) podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi wejścia w drugim półroczu 2005 roku na warszawską giełdę. Debiutowi nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji - poinformował w czwartek prezes spółki William Carey. CEDC prowadzi już prace nad prospektem emisyjnym, ale planowane akwizycje wymagają jego aktualizacji.

Central European Distribution Corporation (CEDC) podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi wejścia w drugim półroczu 2005 roku na warszawską giełdę. Debiutowi nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji - poinformował w czwartek prezes spółki William Carey. CEDC prowadzi już prace nad prospektem emisyjnym, ale planowane akwizycje wymagają jego aktualizacji.   

CEDC złożył wiążącą ofertę na zakup 51 proc. akcji Polmosu Białystok. "Mamy przygotowane finansowanie zakupu 51 proc. Polmosu Białystok instrumentami dłużnym" - powiedział prezes.

CEDC, który jest już notowany na Nasdaq, przeprowadzi niebawem nową emisję akcji na przejęcie spółki Bols. Firma podpisała z Remy Cointreau list intencyjny dotyczący nabycia przez CEDC spółki Bols za 265 mln USD. Transakcja zostanie sfinansowana gotówką oraz akcjami, a udział akcji wyniesie od 45 do 60 proc.

"Po przeprowadzeniu transakcji dotychczasowi właściciele Bolsa, czyli Remy Cointreau oraz fundusz private equity Takirra będą posiadać po około 10 proc." - wyjaśnił Carey.

Firma, która jest największym importerem i dystrybutorem piw, win i wódek w Polsce, działa za pośrednictwem 13 oddziałów regionalnych, skupiających 78 oddziałów dystrybucyjnych.

Grupa Remy Cointreau należy do wiodących graczy międzynarodowego rynku spirytusowego. Produkuje koniaki, wódki, szampanów i likierów z segmentu "premium".

CEDC prognozuje, że przychody ze sprzedaży wzrosną w tym roku do 680-700 mln USD z 580,7 mln USD, a zysk netto zwiększy się do 27,2 mln USD z 21,8 mln USD. Prognoza spółki nie uwzględnia przejęcia Bolsa i Polmosu Białystok.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / CEDC: W ofercie publicznej znajdą się tylko 'stare' akcje