Cedrob chce wycofać Gobarto z giełdy

opublikowano: 09-12-2016, 15:51

Cedrob, główny akcjonariusz Gobartu, wnioskuje o zwołanie NWZA, które zadecydować ma m.in. o emisji nowych akcji bez prawa poboru oraz dematerializacji akcji i wycofaniu spółki z giełdy.

CEDROB planuje wycofać Gobarto z Giełdy. Chce przeprowadzić emisję akcji Gobarto z wyłączeniem prawa poboru

Jedna z uchwał przygotowanych na NWZA Gobarto dotyczy obniżenia kapitału zakładowego w drodze zmniejszenia wartości nominalnej akcji do 6,00 zł, z jednoczesnym podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji akcji serii B, przy wyłączeniu prawa poboru. Cena emisyjna akcji wyniesie 6,00 zł, natomiast liczba emitowanych akcji to 18 533 486 sztuk, czyli będą one stanowić 66,7 proc. akcji obecnie istniejących.

Emisja zostanie skierowana do firmy Cedrob, a ewentualny udział w niej innych inwestorów będzie ostatecznie uzależniony od decyzji zarządu i zgody rady nadzorczej spółki.

- Emisja akcji to sposób, by sfinansować pierwszy etap ambitnego planu inwestycyjnego Gobarto, który w całości szacujemy na co najmniej kilkaset milionów złotych w ciągu kolejnych lat. W obecnych warunkach rynkowych – jeżeli Gobarto pozostanie spółką publiczną - emisja z wyłączeniem prawa poboru to naszym zdaniem najdogodniejsze rozwiązanie, które pozwoli na sprawne przeprowadzenie procesu - informuje Andrzej Goździkowski prezes Cedrobu.

 

Obecnie, nominalna wartość jednej akcji Gobarto to 10 zł, zaś kurs rynkowy oscyluje wokół wyższej ceny w wezwaniu ogłoszonym przez Cedrob tj. 6,70 zł. Akcje Serii B będą opłacone wkładem pieniężnym.

Inna uchwała przygotowana na NWZA dotyczy zniesienia dematerializacji akcji Gobarto oraz wycofania ich z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Chcielibyśmy, aby decyzja o wycofaniu spółki z giełdy została podjęta w momencie udanie zakończonego wezwania na akcje - taki cel przedstawiliśmy w momencie ogłoszenia wezwania - mówi prezes Andrzej Goździkowski.

Cedrob, który posiada 66 proc. akcji Gobarto, 9 listopada ogłosił wezwanie na akcje Gobarto (dawniej PKM Duda) z ceną oferowaną w pierwszym okresie zapisów 6,7 zł za akcję (od 30 listopada do 16 grudnia) i 6,15 zł w drugim okresie (od 17 grudnia do końca zapisów planowanego na 16 stycznia 2017 r.). Przedmiotem wezwania jest 9 452 078 akcji, stanowiących 34 proc. udziałów w Gobarto.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy