Cena akcji Erbudu w ofercie ustalona na 50 zł

opublikowano: 24-04-2007, 21:39

Cena akcji w ofercie publicznej spółki budowlanej Erbud została ustalona na 50 zł za sztukę, czyli na maksymalnym poziomie wcześniejszych widełek cenowych - podała firma we wtorkowym komunikacie.

Oferta publiczna akcji Erbudu obejmuje do 3,4 mln akcji, w tym 2,5 mln akcji serii D nowej emisji i do 900 tys. akcji sprzedawanych.

Oznacza to, że z emisji akcji serii D spółka chce pozyskać ok. 125 mln zł.

Erbud szacował wcześniej, że z publicznej emisji akcji serii D pozyska około 105 mln zł netto. Na przejęcia innych podmiotów i ich wsparcie kapitałowe firma chce przeznaczyć minimum 75 mln zł, do 30 mln zł zostanie przeznaczone na zwiększenie kapitału obrotowego.

W transzy inwestorów instytucjonalnych Erbud oferuje do 2,7 mln akcji, w tym 1,8 mln akcji serii D i do 900 tys. istniejących akcji. W transzy inwestorów indywidualnych znajdzie się 700 tys. akcji serii D.

Proces budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych trwał od 23 do 24 kwietnia. Zapisy na akcje oferowane w transzy inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych będą przyjmowane od 25 do 27 kwietnia. Debiut na GPW planowany jest na pierwszą połowę maja.(PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Cena akcji Erbudu w ofercie ustalona na 50 zł