Cena docelowa 11bit studios 124 proc. w górę

opublikowano: 21-05-2018, 08:52
aktualizacja: 21-05-2018, 08:58

Michał Czerwiński, analityk BZ WBK, podniósł o 124 proc. do 710 zł cenę docelową akcji 11bit studios. Radzi je kupować.

"Duży dotychczasowy sukces “Frostpunk” potwierdza, że “This War of Mine” nie był przypadkiem, a filozofia spółki ma istotne przełożenie na wyniki. Uważamy, że percepcja spółki może się istotnie polepszyć, z uwagi na umocnienie pozycji wśród topowych deweloperów gier indie na świecie. Na podstawie dobrych recenzji „Frostpunk” (i dotychczasowych dokonań spółki) spodziewamy się dalszej monetyzacji gry w nadchodzących latach. Ponadto, rosnąca społeczność graczy spółki (ponad 2,5 mln jak dotąd) stanowi potencjał dla sprzedaży przyszłych gier. Tytuły z długim ogonem sprzedażowym, dwa (jak dotąd) niezależne zespoły deweloperskie i świetna pozycja gotówkowa powinny pomóc zoptymalizować harmonogram wydawniczy oraz przyspieszyć dojście do tytułów AAA" - napisał Michał Czerwiński w uzasadnieniu rekomendacji, wydanej 14 maja o godz. 8.25.

Zobacz więcej

Fot. Frostpunk

Jego zdaniem, sukces „Frostpunk” może wesprzeć segment wydawniczy spółki. Interesujące zespoły deweloperskie mogą być zainteresowane współpracą ze spółką, a pozycja negocjacyjna 11 bit studios powinna być mocniejsza.

"Oczekiwane rekordowe wyniki finansowe w tym roku oraz mocna pozycja gotówkowa mogą przełożyć się na atrakcyjną stopę dywidendy w przyszłym roku, nawet biorąc pod uwagę przyszłe projekty. Średni zysk netto spółki w latach 2018-2019 (cykl „Frostpunk”) wynosi 50 mln zł, co implikuje wskaźnik P/E na poziomie 20x (3% dyskonta do mediany wskaźnika P/E na 2019 rok dla spółek porównywalnych). Z uwagi na fakt, że większość potencjału „Frostpunk” została już naszym zdaniem zdyskontowana, uważamy że teraz będą wyceniane przyszłe projekty spółki" - dodaje analityk.

Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, dostępnej w załączniku

11bit studios rekomendacja BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cena docelowa 11bit studios 124 proc. w górę