Cena emisyjna akcji spółki One-2-One ustalona na 10 zł

Internet Securities
03-08-2006, 11:42

Cena emisyjna jednej akcji spółki komunikacji mobilnej One-2-One, która rozpoczyna przyjmować zapisy w piątek, została ustalona na 10 zł, czyli w maksymalnej wysokości z przedziału cenowego ustalonego wcześniej na 8,50-10,00 zł, poinformowała firma w komunikacie w czwartek.

Cena emisyjna jednej akcji spółki komunikacji mobilnej One-2-One, która rozpoczyna przyjmować zapisy w piątek, została ustalona na 10 zł, czyli w maksymalnej wysokości z przedziału cenowego ustalonego wcześniej na 8,50-10,00 zł, poinformowała firma w komunikacie w czwartek.

„Zarząd One-2-One SA informuje, że po przeprowadzonym procesie budowy Księgi Popytu, cena emisyjna akcji serii B została ustalona w wysokości 10 złotych za jedną akcję” – podano w komunikacie.

W ramach subskrypcji oferowanych jest do 1,3 mln akcji. Spółka szacowała, iż pozyska z emisji do 13 mln zł. Zapisy na te walory odbędą się w dniach 4-8 sierpnia.

Większość środków spółka zamierza przeznaczyć na przejęcia na rynku polskim. Pozostała część wpływów z oferty ma posłużyć na sfinansowanie projektu wprowadzenia mobilnego podpisu elektronicznego oraz na stworzenie grupy zajmującej się tzw. mobile marketing.

W 2005 roku grupa One-2-One miała 558 tys. zł zysku netto przy 9,2 mln zł przychodów (co daje rentowność netto 6,1 %). Na ten rok planowany jest wzrost zysku netto do 1,5 mln zł, a przychodów do 17,6 mln zł ( rentowność netto 8,5 %).

Obecnie głównym akcjonariuszem One-2-One jest fundusz MCI Management, posiadający 50,01% akcji. Do zarządu i pracowników należy 27,3% kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cena emisyjna akcji spółki One-2-One ustalona na 10 zł