Cena emisyjna i sprzedaży Polmosu Lublin ustalona na 50 zł

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 08-02-2005, 08:36

Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Polmosu Lublin ustalona została na 50 zł za papier, czyli w środku widełek (45-58 zł) - poinformowała spółka w komunikacie.

Cena emisyjna i cena sprzedaży akcji Polmosu Lublin ustalona została na 50 zł za papier, czyli w środku widełek (45-58 zł) - poinformowała spółka w komunikacie.

Polmos Lublin zdecydował o emisji 1,5 mln akcji serii E. Dodatkowo w ofercie publicznej sprzeda 1 mln akcji serii A należących do dotychczasowych akcjonariuszy. W poniedziałek zakończyła się budowa księgi popytu.

W piątek minął termin zapisów na 500.000 akcji spółki oferowanych w transzy inwestorów indywidualnych.

    W poniedziałek wiceprezes spółki Waldemar Wasiluk powiedział PAP, że zainteresowanie ofertą Polmosu w transzy indywidualnej było bardzo duże, a redukcja zapisów może tu sięgnąć nawet 97 proc.

Zapisy na 2.000.000 akcji w transzy dla instytucji potrwają od 8 do 9 lutego.

    Polmos Lublin pieniądze z emisji nowych akcji (75 mln zł) przeznaczy m.in. na rozbudowę mocy produkcyjnych i unowocześnienie produkcji, a także na kupno innych producentów wyrobów spirytusowych.

    Spółka, jako jeden z ośmiu oferentów, złożyła w MSP wstępną ofertę kupna 51 proc. Polmosu Białystok. Przedstawiciele Polmosu Lublin zapowiadali wcześniej, że mogą starać się o kupno białostockiej firmy w konsorcjum z innym podmiotem. Polmos jest też zainteresowany prywatyzacjami innych Polmosów: Józefów, Bielsko-Biała, Szczecin i Konesera.

    Spółka szacuje, że w tym roku jej zysk netto wzrośnie do 18 mln zł z planowanych na zeszły rok 12,4 mln zł, a przychody netto do 458 mln zł z 340 mln zł. Polmos Lublin, oprócz sztandarowej marki, Żołądkowej (odpowiadającej za około 95 proc. sprzedaży), wytwarza wódkę Żubr, Palikotówkę i smakowe Nalewki Kresowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane