Cena emisyjna Stelmetu została ustalona na 31 zł

opublikowano: 12-10-2016, 07:46

Cena emisyjna akcji Stelmetu w pierwszej ofercie publicznej spółki została ustalona na 31 zł.

W ofercie znajdzie się 1,468 mln akcji i 4,4 mln sprzedawanych przez dotychczasowego akcjonariusza. 

Przy cenie 31 zł spodziewane wpływy z emisji to 45,5 mln zł, a więc mniej niż oczekiwane wcześniej przez zarząd 50-60 mln zł. Wartość całej oferty to natomiast 182 mln zł, a wycena spółki to 910 mln zł.

- Z emisji nowych akcji spółka może pozyskać około 45,5 mln zł, co jest zbliżone do naszych oczekiwań i zarazem wystarczające do realizacji celów emisji. Pieniądze te planujemy przeznaczyć w pierwszej kolejności na akwizycje podmiotów z naszej branży. Biorąc pod uwagę sukces naszego pierwszego zagranicznego przejęcia, tj. nabycia brytyjskiej spółki Grange Fencing, doświadczenie zdobyte przy tej transakcji i bardzo selektywne podejście do potencjalnych kolejnych akwizycji, jesteśmy przekonani, że przyczynią się one do realizacji naszego strategicznego celu, czyli umocnienia pozycji wiodącego, pionowo zintegrowanego producenta i dystrybutora drewnianej architektury ogrodowej w Europie. Naszym głównym celem w zakresie wykorzystania środków z emisji nowych akcji są akwizycje nowych podmiotów. Realizacja celu alternatywnego, czyli spłata części kredytu inwestycyjnego zaciągniętego na budowę zakładu w Grudziądzu, nastąpi w przypadku gdy Sspółce nie uda się znaleźć optymalnego dla realizacji obranej strategii podmiotu – powiedział Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu.

Zapisy na akcje Stelmet przyjmowane będą przez trzy dni – od środy, 12 października, do piątku, 14 października. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy w wybranych placówkach Domu Maklerskiego mBanku oraz Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego (pełna lista POK-ów przyjmujących zapisy dostępna jest m.in. na stronie internetowej Spółki).

Harmonogram oferty publicznej zakłada, że akcje zostaną przydzielone inwestorom do 18 października, a debiut Spółki na GPW nastąpi około 25 października br.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane