Cena emisyjna w ofercie i2 Development to 20 zł za akcję

ISBNews
opublikowano: 13-04-2016, 19:45

Cena emisyjna i2 Development w pierwotnej ofercie publicznej została ustalona na 20 zł za akcję, podała spółka.

"Dzisiaj wrocławski deweloper zakończył book-building, a jutro ruszają zapisy na akcje w obu transzach, instytucjonalnej i indywidualnej. Zakończą się 19 kwietnia" - czytamy w komunikacie.

W IPO i2 Development zaoferował 2 mln nowych papierów stanowiących 20% w podwyższonym kapitale zakładowym. Większość (1,8 mln sztuk) akcji oferowana jest inwestorom instytucjonalnym. Na pozostałą część (0,2 mln sztuk) będą mogli składać zapisy inwestorzy indywidualni.

„Deklaracje złożone w procesie book buildingu pozwalają z  optymizmem patrzeć na rozpoczynające się jutro zapisy na akcje spółki. Cieszę się, że przy tak trudnym rynku i niepowodzeniach innych inwestorzy uwierzyli w przedstawianą przez zarząd strategię rozwoju i2 Development. Poziom ceny sprawia, że kurs akcji spółki po debiucie na GPW może mieć nadal potencjał wzrostów" -skomentował wiceprezes i2 Development Marcin Misztal, cytowany w komunikacie.

Oferującym jest Dom Maklerski BOŚ, a w konsorcjum znajdują się ponadto BM Alior Banku, DM Millenium i DM mBanku.

i2 Development to grupa spółek realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne na terenie Wrocławia.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane