Cena maksymalna TXM w IPO to 6,20 zł

Rada nadzorcza spółki TXM, właściciela sieci TXM textilmarket, ustaliła na 6,2 zł cenę maksymalną akcji w ofercie publicznej.

Rozwój sieci sklepów stacjonarnych, ekspansja zagraniczna, inwestycje w e-commerce — to część planów TXM, sieci dyskontów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, które mają zostać sfinansowane pieniędzmi z emisji.

Sieć ma 385 placówek w kraju i za granicą. Do 2018 r. ma się zwiększyć do 476, z czego 94 zlokalizowanych będzie poza Polską. Ekspansja zagraniczna to przede wszystkim Rumunia, ale też Słowacja i Czechy.

— Naszym celem jest zdobycie jednej z czołowych pozycji w sektorze odzieżowych sklepów dyskontowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wszystkie pieniądze z emisji zamierzamy przeznaczyć na skokowe przyspieszenie wzrostu organicznego. Poza Polską to rynek rumuński jest dla nas obecnie najatrakcyjniejszy. Dlatego ekspansja w tym kraju powinna być najszybsza — mówi Lech Przemieniecki, prezes TXM.

Spółka będzie też uruchamiać sklepy on-line we wszystkich krajach, w których ma placówki stacjonarne. W tym roku grupa ma osiągnąć 381 mln zł przychodów, a na czysto zarobić ponad 13 mln zł. TXM przekonuje, że rozwojowi sieci sprzyja koniunktura rynkowa.Według firmy badawczej PMR, w ciągu pięciu lat krajowy rynek dyskontów odzieżowych podwoi wartość

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Cena maksymalna TXM w IPO to 6,20 zł