Cena miedzi bez większych zmian w Szanghaju, ale spadła w Londynie

(Marek Druś)
24-10-2006, 09:25

Cena miedzi na giełdzie w Szanghaju niewiele się zmieniła po poniedziałkowym spadku z powodu obaw, że popyt na ten metal spada. Cena w Londynie we wtorek spadła.

Cena miedzi na giełdzie w Szanghaju niewiele się zmieniła po poniedziałkowym spadku z powodu obaw, że popyt na ten metal spada. Cena w Londynie we wtorek spadła.

W poniedziałek cena miedzi w Nowym Jorku spadła do najniższego poziomu od ponad tygodnia, ponieważ spowolnienie na amerykańskim rynku nieruchomości wywołało spekulacje, że popyt na ten metal spadnie.

Cena miedzi na dostawy grudniowe na giełdzie w Szanghaju wynosiła o godz. 11.29 czasu lokalnego 71.040 juanów (8.989 USD) za tonę, czyli 80 juanów mniej niż na poniedziałkowym zamknięciu.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź spadła o 10 USD, czyli o 0,1 proc. do 7.535 USD za tonę ok. godz. 7.10 czasu londyńskiego.

(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Cena miedzi bez większych zmian w Szanghaju, ale spadła w Londynie