Cena miedzi bez większych zmian w Szanghaju, ale wzrosła w Londynie

PAP
opublikowano: 23-06-2008, 08:49

Cena miedzi niewiele się zmieniła na  giełdzie w Szanghaju, oscylując w pobliżu najwyższego poziomu od miesiąca, ponieważ inwestorzy czekają na dane z USA i na decyzję Fed o stopach, aby przekonać się czy dolar nadal będzie się osłabiał.

W Londynie ceny wzrosły do najwyższego poziomu od pięciu tygodni.

We wtorek w USA mają zostać opublikowane dane o cenach domów w kwietniu i rozpoczyna się też dwudniowe posiedzenie amerykańskiego banku centralnego Fed, który zdecyduje w tym tygodniu czy podwyższyć stopy procentowe, aby utrzymać presję cenową w ryzach.

Cena miedzi na dostawy wrześniowe na giełdzie w Szanghaju niewiele się zmieniła i wynosiła rano 62.630 juanów (9.115 USD) za tonę.

Na giełdzie w Londynie cena kontraktów trzymiesięcznych na miedź wzrosła o 55 USD do 8.490 USD za tonę ok. godz. 6.45 czasu londyńskiego. W piątek kontrakt ten wzrósł do 8.456 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena miedzi bez większych zmian w Szanghaju, ale wzrosła w Londynie