Cena miedzi wzrosła w Szanghaju z powodu spadku zapasów

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 22-11-2006, 14:14

Cena miedzi wzrosła w środę na giełdzie w Szanghaju po spadku zapasów. Na giełdzie w Londynie metal zdrożał o 70 USD, czyli 1 proc., do 7.050 USD.

Cena miedzi wzrosła w środę na giełdzie w Szanghaju po spadku zapasów monitorowanych przez London Metal Exchange. Na giełdzie w Londynie metal zdrożał o 70 USD, czyli 1 proc., do 7.050 USD - podają maklerzy.

W Londynie miedź kosztuje ponad 7 tys. USD za tonę. To reakcja na informacje o spadku zapasów miedzi, już drugi dzień z rzędu, co wskazuje na odżywanie popytu na ten metal.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę metali London Metal Exchange (LME) spadły o 0,4 proc. do 157.250 ton - podała w środę rano LME.

Tymczasem International Copper Study Group podała w swoim najnowszym raporcie, że w ciągu ośmiu pierwszych miesięcy tego roku produkcja miedzi przewyższała popyt na metal o 84.000 ton.

Zapasy w Szanghaju spadły w ubiegłym tygodniu o 10 proc. do 31.576 ton, czyli najniższego poziomu od sześciu i pół miesiąca.

Cena miedzi na dostawy styczniowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła o 2,2 proc. do 63.840 juanów (8.117 USD) za tonę.

Cena miedzi z dostawą natychmiast wzrosła o 1,4 proc. do 65.530 juanów za tonę.DI, (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Cena miedzi wzrosła w Szanghaju z powodu spadku zapasów