Cena ropy oscyluje w pobliżu najniższego poziomu od 5 tygodni

DI, PAP
opublikowano: 22-01-2008, 09:04

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku oscyluje wokół najniższego poziomu od pięciu tygodni, ponieważ giełdy na świecie mocno spadły z  powodu obaw, że USA mogą zmierzać ku recesji, co wywoła światowe spowolnienie gospodarcze.

W poniedziałek cena ropy spadła o 2,1 proc. Spadły też ceny miedzi i złota. MSCI World Index, który jest miarą światowych cen akcji, spadł najmocniej od ponad pięciu lat.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wynosiła 88,18 USD za baryłkę. Kontrakt, który wygasa dziś, spadł w poniedziałek o 2,2 proc. do 88,55 USD, czyli najniższego poziomu od 12 grudnia.

Za bardziej płynny kontrakt marcowy płacono we wtorek 87,45 USD, po tym jak w poniedziałek jego cena spadła o 2,3 proc. do 87,90 USD.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty marcowe spadła o 81 centów, czyli o 0,9 proc. do 86,70 USD za baryłkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane