Cena ropy oscyluje w pobliżu rekordowego poziomu w Nowym Jorku

PAP
20-09-2007, 09:01

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku oscylują w  pobliżu rekordowego poziomu zamknięcia. Dzieje się tak z powodu obaw, że sztorm i spadający import mogą zmniejszyć zapasy przed zbliżającym się wzrostem popytu podczas zimowych miesięcy.

Cena ropy wzrosła w środę do 82,51 USD za baryłkę po tym jak Departament Energii podał, że zapasy ropy spadły w ubiegłym tygodniu o 3,87 mln baryłek, czyli dwa razy więcej niż oczekiwali analitycy.

Z powodu możliwego sztormu tropikalnego BP Plc oraz ConocoPhillips ewakuują mniej potrzebnych pracowników z Zatoki Meksykańskiej.

Cena ropy w dostawach na październik, na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku, w handlu elektronicznym spadła o 3 centy do 81,90 USD za baryłkę. Kontrakt ten wzrósł w środę o 0,5 proc. do 81,93 USD, czyli rekordowego poziomu na zamknięciu od początku handlu w 1983 roku.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty listopadowe spadła o 22 centy do 78,25 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten wzrósł o 1,1 proc. do 78,47 USD. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy oscyluje w pobliżu rekordowego poziomu w Nowym Jorku