Cena ropy spadła w Nowym Jorku, bo OPEC uważa, że na rynku jest nadpodaż

opublikowano: 16-01-2007, 09:17

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły drugi dzień z rzędu po tym, jak ministrowie OPEC poinformowali, że na rynku jest nadpodaż ropy o 1 mln baryłek dziennie. Zasygnalizowali, że grupa wciąż zastanawia się czy dalej nie obniżać produkcji.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły drugi dzień z rzędu po tym, jak ministrowie OPEC poinformowali, że na rynku jest nadpodaż ropy o 1 mln baryłek dziennie. Zasygnalizowali, że grupa wciąż zastanawia się czy dalej nie obniżać produkcji.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym spadła o 67 centów, czyli o 1,3 proc. do 52,32 USD za baryłkę.

Ceny w Nowym Jorku spadły z 61,05 USD na początku roku z powodu łagodnych temperatur co z kolei zmniejszyło popyt na oleje opałowe, a zwiększyło zapasy.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty lutowe, które wygasają we wtorek, spadła o 42 centy, czyli o 0,8 proc. do 52,70 USD za baryłkę. Bardziej płynne kontrakty marcowe spadły o 37 centów do 53,08 USD.

W IV kwartale 2006 roku kraje OPEC zdecydowały o dwóch obniżkach produkcji łącznie o 1,7 mln baryłek dziennie, z czego jedna - o 500 tys. baryłek dziennie - od 1 lutego.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane