Cena ropy spadła w Nowym Jorku z najwyższego poziomu od 3 miesięcy

(Marek Druś)
opublikowano: 21-12-2006, 08:42

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły z najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Powód, to spekulacje, że wyższe niż normalnie temperatury w USA zmniejszą popyt na oleje opałowe przy wzroście podaży.

Ceny ropy na giełdzie w Nowym Jorku spadły z najwyższego poziomu od trzech miesięcy. Powód, to spekulacje, że wyższe niż normalnie temperatury w USA zmniejszą popyt na oleje opałowe przy wzroście podaży.

Zapasy destylatów w USA, w tym olejów opałowych, wzrosły po raz pierwszy od września w tygodniu zakończonym 15 grudnia. Według prognoz Meteorlogix LLC, popyt na oleje opałowe będzie w ciągu najbliższych ośmiu dni poniżej normalnych poziomów.

Cena ropy w dostawach na luty, na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku, w handlu elektronicznym spadła o 56 centów, czyli o 0,9 proc. do 63,16 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten wzrósł o 26 centów, czyli o 0,4 proc. do 63,72 USD.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty lutowe spadła o 43 centy, czyli o 0,7 proc. do 62,580 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy spadła w Nowym Jorku z najwyższego poziomu od 3 miesięcy