Cena ropy stanęła na 93 USD, nieco poniżej rekordu

DI, PAP
opublikowano: 24-12-2007, 07:24

Cena ropy tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i  kilka dni przed końcem roku stoi bez większych zmian na poziomie około 93  dolarów za baryłkę, nieco poniżej rekordu wszech czasów sprzed miesiąca,sięgającego prawie 100 $.

Po skoku o ok. 2,5 procent w górę na poprzedniej sesji, w poniedziałek rano w Singapurze notowana na New York Mercantile Exchange cena lekkiej ropy amerykańskiej w transakcjach elektronicznych wynosiła 93,26 dolara za baryłkę, o 5 centów mniej niż w piątek.

Większość rynków w Azji i na całym świecie jest zamknięta z powodu Wigilii Bożego Narodzenia, natomiast giełdy japońskie nie pracują, ale z powodu urodzin cesarza.

W piątek na nowojorskiej giełdzie NYMEX wskaźnikowa dla największego na świecie rynku amerykańskiego cena lekkiej ropy amerykanskiej w kontraktach na styczeń wzrosła o 2,25 dol, czyli prawie 2,5 procent, do poziomu 93,31 dol. za baryłkę, pod wpływem informacji o większych wydatkach konsumpcyjnych w USA, co sygnalizuje poprawę ogólnej koniunktury gospodarczej, ale także wzrost popytu na benzynę i inne paliwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane