Cena ropy wzrosła w Nowym Jorku, bo niskie temperatury sygnalizują wyższy popyt

opublikowano: 06-02-2007, 08:38

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosła z powodu spekulacji, że niższe niż normalnie o tej porze roku temperatury w USA zwiększą popyt na oleje opałowe.

Cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku wzrosła z powodu spekulacji, że niższe niż normalnie o tej porze roku temperatury w USA zwiększą popyt na oleje opałowe.

National Weather Service zapowiada, że niskie temperatury w USA mają utrzymywać się do 18 lutego.

Z ankiety przeprowadzonej wśród analityków przez agencję Bloomberg wynika, że zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i napędowego, mogły spaść w tygodniu zakończonym 2 lutego o 2,88 mln baryłek.

Cena ropy w dostawach na marzec na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 45 centów, czyli o 0,8 proc. do 59,19 USD za baryłkę.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty marcowe wzrosła o 45 centów, czyli o 0,8 proc. do 58,55 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane