Cena złota poniżej 1600 USD za uncję

Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ
opublikowano: 13-03-2020, 11:34

Wczorajsza sesja przyniosła dramatyczne przeceny wielu surowców.

Spadły nawet notowania złota, które zniżkowały o ponad 3%, schodząc tym samym poniżej poziomu 1600 USD za uncję. Dzisiaj rano ceny złota delikatnie rosną, niemniej skala zwyżek jest niewielka w porównaniu do wczorajszych przecen. Mimo że złoto ma status tzw. „bezpiecznej przystani” na rynkach finansowych, to obecnie panika na rynkach skłania wielu inwestorów do tego, aby uciekać w gotówkę. Wzrosty notuje amerykański dolar, który dodatkowo spycha w dół notowania kruszcu. W krótkoterminowej perspektywie notowania złota wykazują słabość, a to oznacza, że spadki notowań mogą się pogłębić.

Należy jednak mieć na uwadze to, że długoterminowo złoto ma potencjał do powrotu do zwyżek dużo  szybciej niż notowania innych aktywów. Kruszec na ogół wykazuje stabilność notowań w okresie recesji lub przedłużającej się niepewności na globalnych rynkach finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy