Czytasz dzięki

Cena złota poniżej poziomu 1900 USD za uncję

Dorota Sierakowska, Analityk, Dom Maklerski BOŚ S.A.
opublikowano: 23-09-2020, 09:14

Siła dolara amerykańskiego nadal odbija się negatywnie na notowaniach złota. Już na początku tygodnia na wykresie wartości USD widać było gotowość do dynamiczniejszego odreagowania, co na rynku złota oznaczało rosnącą presję podażową.

Podczas poniedziałkowej sesji ceny złota testowały psychologiczne wsparcie na poziomie 1900 USD za uncję, ale dopiero dzisiaj rano zostało ono definitywnie naruszone – obecnie notowania kruszcu oscylują w okolicach 1880 USD za uncję. To najniższy poziom cen złota od 12 sierpnia. 

Na globalnych rynkach finansowych panuje obecnie nastawienie risk-off, które podbija wartość amerykańskiego dolara w relacji do pozostałych światowych walut. To z kolei generuje presję na spadek notowań złota. 

Niemniej, to samo nastawienie risk-off jest szansą dla złota w średnio- i długoterminowej perspektywie. Złoto także jest traktowane jako tzw. bezpieczna przystań na rynkach finansowych, dlatego pozostaje ono atrakcyjnym dodatkiem do portfela inwestycyjnego w obliczu obaw o konsekwencje drugiej fali pandemii oraz wizji przedłużającej się trudnej sytuacji gospodarczej na świecie.

Notowania złota – dane dzienne

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Sierakowska, Analityk, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Polecane