Cena złota w górę. Notowania złota zniżkują w skali tygodniowej

opublikowano: 26-05-2023, 21:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kontrakty terminowe na złoto zakończyły piątkową sesję na nieco wyższym poziomie niż wczoraj, ale mimo to odnotowały trzecią z rzędu tygodniową stratę.

fot. David Gray/Bloomberg

Ceny złota z czerwcowych kontraktów wzrosły w piątek o 60 centów, czyli mniej niż 0,1 proc., osiągając poziom 1 944,30 USD za uncję na giełdzie Comex. Według danych Dow Jones Market Data w ciągu tygodnia najbardziej aktywny kontrakt spadł o 1,9 proc.

Agencja Fitch Ratings ogłosiła w środę wieczorem, że rozważa obniżenie ratingu kredytowego Stanów Zjednoczonych. W konsekwencji dolar został umocniony, co uderzyło w ceny kruszcu.

Cena złota zniżkuje wskutek silnego kursu dolara

Złoto na początku maja było rekordowo drogie - jego ceny osiągnęły drugi najwyższy poziom w historii, ale od tego czasu, w miarę jak umacniał się kurs dolara, traciło na wartości. Wysoki poziom notowań dolara sprawia, że wyceniany w nim kruszec staje się droższy dla kupujących w innych walutach, co w konsekwencji skutkuje spadkiem zainteresowania inwestorów złotem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ON

Polecane