Centertel musi poczekać na zyski

Agnieszka Morawiecka, Reuters
opublikowano: 29-10-2002, 00:00

Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Idea, w trzecim kwartale osiągnęła 957,6 mln zł przychodów. Dla porównania, w analogicznym okresie 2001 r. sięgały one 621,1 mln zł. Spółka nie podała jednak wyniku netto.

— W tej chwili jest on jeszcze ujemny, ale najpóźniej do przełomu 2005/2006 r. znajdziemy się na plusie. Mamy nadzieję, że uda się ten termin przyśpieszyć — mówi Sławomir Skrodzki, prezes PTK Centertel.

Po trzech kwartałach przychody spółki wyniosły 2,5 mld zł w porównaniu z 1,67 mld zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wskaźnik ARPU, czyli średni przychód na jednego klienta w trzecim kwartale, wyniósł 77,4 zł, a po trzech kwartałach — 74,7 zł.

Po dziewięciu miesiącach baza abonencka zwiększyła się o 1,2 mln osób. Na koniec września liczba klientów przekroczyła 4 mln osób.

— Już po półroczu zmodyfikowaliśmy założenia na cały 2002 r. Wyniki na koniec roku mogą być znacząco lepsze — twierdzi prezes Skrodzki.

Te słowa za dobrą monetę przyjęli inwestorzy TP SA, 66-proc. udziałowcy operatora. Kurs wzrósł o 5,51 proc. i przekroczył magiczną barierę 13 zł.

— To są dobre wyniki. Centertel jest na dobrej drodze, by dogonić swoich konkurentów — Plusa GSM oraz Erę. W trzecim kwartale zapewne właśnie spółce TP SA udało się pozyskać najwięcej klientów — ocenia Michał Buczyński, analityk w DM BIG BG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka, Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centertel musi poczekać na zyski