Centra finansowo-księgowe rekrutują

DCZ
opublikowano: 07-02-2012, 15:45

Znajomość języków, wiedza z zakresu finansów, umiejętność komunikacji z klientami w Polsce i za granicą — to atuty najbardziej poszukiwanych pracowników centrów finansowo-księgowych.

Bez doświadczenia w księgowości można podjąć pracę młodszego księgowego.

— W przypadku działu zobowiązań czy działu należności kluczowa jest znajomość języków, dlatego pracodawcy chętnie zatrudniają absolwentów studiów filologicznych. Dalszy rozwój zawodowy jest łatwiejszy, jeśli kandydat postara się o dodatkowe kursy czy studia podyplomowe na kierunkach finansowych — informuje Monika Dymkowska z firmy doradczej Antal International.

W takich działach pracownicy zajmują się m.in. księgowaniem faktur, kontaktami z dostawcami i pracownikami działów zakupów oraz z audytorami. Po roku pracy na stanowisku młodszego księgowego można przejść do działu księgi głównej, gdzie są większe wyzwania i wyższe zarobki—zależnie od regionu 3-4 tys. zł brutto miesięcznie. Z dwu-, trzyletnim doświadczeniem w pracy w centrach finansowo-księgowych lub nawet nieco mniejszym w księgowości polskich firm można się ubiegać o stanowisko księgowego w dziale księgi głównej.

Dobrze widziane jest kierunkowe wykształcenie, konieczna znajomość angielskiego i pożądana drugiego języka. Można się spodziewać 4-6 tys. zł brutto miesięcznie. Z badania Antal Global Snapshot wynika, że centra finansowo-księgowe należą do najwięcej zatrudniających. Plany rekrutacyjne deklaruje ponad połowa badanych centrów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane