Centralwings: pierwsze międzynarodowe połączenie poza granicami Polski

DI, PAP
14-01-2008, 12:54

Pierwsze w swojej historii międzynarodowe połączenie poza granicami Polski wprowadziły do swojej oferty polskie linie lotnicze Centralwings.

Połączenie Lille - Barcelona - Girona pojawiło się w poniedziałek w ofercie przewoźnika. Pierwsze samoloty na tej trasie wystartują 30 marca - poinformował w poniedziałek PAP wiceprezes Centralwings Cezary Ciarciński.

Dodatkowo linia wprowadziła nowe połączenie z Krakowa do Lille i zwiększyła częstotliwość lotów na trasie Warszawa-Lille.

"Liczymy, że zmodyfikowana i odpowiednio zaplanowana siatka połączeń z Lille otworzy podróżnym z Europy porty Centralnej i Wschodniej Europy" - powiedział wiceprezes Ciarciński podczas konferencji prasowej.

"Wspólnie z LOT-em uruchamiamy także codesharing (współdzielenie miejsc w samolocie), co wkrótce pozwoli pasażerom z Lille kupić bilet na przykład do Kijowa z przesiadką w Warszawie" - zapowiedział.

Duży potencjał w nowych połączeniach Centralwings widzi również prezes portu lotniczego w Lille i wiceprezes Izby Przemysłowo- Handlowej regionu Lille Jean-Christophe Minot. "Już od pewnego czasu obserwujemy zainteresowanie podróżami m.in. do Krakowa, Barcelony czy kilku innych miast. Wierzę, że już wkrótce samoloty oferujące te połączenia będą pełne. Polskie linie mogą już wkrótce zostać kluczowym przewoźnikiem Lille i całego regionu" - stwierdził.

Samoloty Centralwings na nowych trasach pojawią się 30 marca. Rejsy z Krakowa do Francji będą realizowane dwa razy w tygodniu (piątek, niedziela), z Lille do Barcelony (poniedziałek, środa, piątek, niedziela) cztery razy w tygodniu. Istniejące od kilkunastu miesięcy połączenie Warszawa - Lille od kwietnia rozszerzone zostanie do czterech lotów w tygodniu (poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota).

Ceny pierwszych lotów w sezonie letnim mają się kształtować na poziomie ok. 46 euro (208 zł) brutto na wszystkie połączenia, w promocji 170 zł.

Jak powiedział PAP konsul z Konsulatu Generalnego RP w Lille Hubert Czerniuk, północna Francja to jedno z największych skupisk Polonii. "Oceniamy, że w ośmiu departamentach północnej Francji jest ok. 500 tys. osób pochodzenia polskiego. Znaczna część tych ludzi przyznaje się do polskich korzeni. Ponadto mieszka tu kilkanaście tysięcy obywateli Polski" - powiedział konsul.

Tanie linie lotnicze Centralwings, należące do Grupy LOT, oferują prawie 80 połączeń z ośmiu lotnisk w Polsce, posiadają 9 samolotów. W tym roku flota przewoźnika ma być powiększona do 12 maszyn. Działający od 2004 r. przewoźnik w grudniu 2007 roku przewiózł swojego trzymilionowego pasażera.

Według wcześniejszych zapowiedzi, od sezonu letniego Centralwings uruchomi swoją bazę operacyjną w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Kraków-Balice, w którym będą stacjonować trzy samoloty boeing 737. Także w tym roku planowane jest otwarcie bazy w Gdańsku.

Podczas inauguracji nowych połączeń w Lille swoją ofertę przedstawiły miasto Kraków i Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków- Balice.

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Centralwings: pierwsze międzynarodowe połączenie poza granicami Polski