Centrozap ma zielone światło

KAP
10-07-2009, 00:00

Walne uchwaliło

Walne uchwaliło

podwyższenie kapitału

spółki o 130 mln zł.

Pierwszy nabywca już jest.

Centrozap zbiera pieniądze na budowę w Rosji fabryki przerobu drewna. Ma także plany rozwoju w branży energetycznej. Wczoraj akcjonariusze dali firmie zgodę na emisję o wartości 130 mln zł. Pierwszy nabywca już jest. GEM Investment Advisers i GEM Global Yield Fund Limited obejmą akcje za 75 mln zł oraz warranty uprawniające do akcji o wartości 14,8 mln zł. Spółka ma także szukać nabywców, którzy obejmą pozostałe akcje.

— Potrzebujemy nie tylko pieniędzy na budowę fabryki, ale także centrum logistycznego. Mamy też w planie zakup działki potrzebnej do rozwoju działalności spółki, którą przejęliśmy od Statoilu — mówi Ireneusz Król, prezes Centrozapu.

Centrozap kupił Statoil Lubricants. Spółka zmieni nazwę na Centrozap Energy. Ma zająć się sprzedażą peletu i diesla. Aby rozwinąć jej działalność, Centrozap planuje zakup działki w pobliżu terminalu przeładunkowego w Sławkowie. Negocjował ze Skotanem, ale ten cenił grunt na 120 zł za mkw.

— Nie dogadaliśmy się, ale teraz planujemy zakup działki od Centrali Zaopatrzenia Hutnictwa. — tłumaczy Ireneusz Król.

Działka z CZH może być sporo tańsza niż Skotanu. W grę wchodzi 70-80 zł za mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centrozap ma zielone światło