Centrozap o inwestycjach

KZ, ESPI
opublikowano: 12-08-2011, 09:09

Spółka podała, że "w ostatnim czasie" zawarła umowe na dostawe nowego, kompletnego zakładu produkcji drewna wraz z  ciepłownią od fińskiego kontrahenta.

Centrozap wpłacił już zaliczkę. Nie podano jednak ceny zakupu.

- Odbiór od producenta kompletnych urządzeń następować będzie począwszy od miesiąca października 2011 roku. Urządzenia są wykonane z przeznaczeniem na rynek rosyjski z pełną dokumentacją w języku rosyjskim. Obecnie trwa ustalenie procedury celnej – wjazdowej na terytorium Federacji Rosyjskiej - podano w komunikacie.

Centrozap sprzeda zakupione urządzenia na rzecz Spółki Celowej – WoodinterKom GmbH z siedzibą w Wiedniu, która dokona ich kompletacji oraz dostarczy je na miejsce montażu. Zakup zakładu produkcji drewna WoodinterKom GmbH sfinansuje ze środków pochodzących z banku szwajcarskiego od inwestora branżowego.


Jednocześnie Centrozap poinformował, że wykonanie prac budowlanych, leśnych i transportowych sfinansuje ze środków własnych uzyskanych dzięki realizowanym aktualnie dezinwestycjom obejmujących spółki Agito i PEC Śrem.

Zarząd spółki zawarł także umowę ze stroną kanadyjską na dostawy kompletnego zakładu produkcji płyty OSB wraz z ciepłownią i wpłacił stosowną zaliczkę na poczet dostaw. Dostawy i montaż urządzeń rozpoczną się w 2012 roku.

Centrozap poinformował ponadto, że wykonawcą hal produkcyjnych w systemie Astron będzie Grupa Kapitałowa Skalski z siedzibą w Krakowie a podwykonawcą zakład Astron Group w Rosji. Kontrakt ma być podpisany we wrześniu.

Zarząd prowadzi rozmowy dotyczące współfinansowania zakładu OSB oraz hal produkcyjnych przez zagraniczne instytucje finansowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ, ESPI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centrozap o inwestycjach