Centrozap przenosi się do Austrii

KAP
01-04-2009, 00:00

Firma zabezpiecza swój majątek. Rosyjskie aktywa sprzedaje spółce austriackiej, której jest właścicielem.

Firma zabezpiecza swój majątek. Rosyjskie aktywa sprzedaje spółce austriackiej, której jest właścicielem.

Centrozap poinformował wczoraj, że dostał od rady nadzorczej zielone światło na sprzedaż 70 proc. udziałów rosyjskich firm CentroWoodKom (za 4,5 mln EUR) oraz 100 proc. CentroBudKom (za 0,5 mln EUR). Kupiła je austriacka firma WoodinterKom, także należąca do Centrozapu. Po co firma przesuwa aktywa? Powodem jest chęć uniknięcia politycznego i gospodarczego ryzyka inwestowania w Rosji. Centrozap ma tu bowiem koncesję na eksploatację lasów i buduje fabrykę przerobu drewna.

Austria i Federacja Rosyjska mają natomiast podpisaną umowę, która wspiera i chroni inwestycje podmiotów gospodarczych tych państw —napisano w giełdowym komunikacie.

Austriacka firma ma sfinansować zakup rosyjskiego majątku z pieniędzy inwestora zewnętrznego — w grę wchodzi amerykański fundusz private equity. Wkrótce Centrozap podwyższy jej kapitał o 8 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centrozap przenosi się do Austrii