Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów dla twojej firmy

  • Materiał partnera
opublikowano: 21-01-2019, 13:43

Od grudnia 2017 r. Warmińsko-Mazurskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE) jest certyfikowanym partnerem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. w Warszawie. O tym, jak działa Centrum i kto może skorzystać z jego pomocy, rozmawiamy z Gustawem Markiem Brzezinem, marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego.

Czym właściwie jest COIE? 

Jest to miejsce pierwszego kontaktu dla przedsiębiorców zagranicznych zainteresowanych inwestowaniem na Warmii i Mazurach oraz dla przedsiębiorców z regionu Warmii i Mazur podejmujących działalność eksportową. Centrum współpracuje m.in z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, Polską Agencją Inwestycji i Handlu oraz zagranicznymi biurami handlowymi na całym świecie.

Na jaką pomoc może liczyć potencjalny inwestor zagraniczny? 

Zagraniczny przedsiębiorca otrzyma informacje na temat polskich i regionalnych przepisów związanych z rozpoczęciem działalności oraz wskazówki ściśle praktyczne, np. doradztwo w wyborze terenu pod inwestycję. Może także liczyć na pomoc w nawiązaniu kontaktu z zainteresowanym współpracą lokalnym przedsiębiorcą.

Jaką pomoc otrzyma przedsiębiorca z Warmii lub Mazur? 

Przedsiębiorcy z regionu możemy dostarczyć informacji o prowadzeniu działalności eksportowej oraz pomóc w nawiązaniu kontaktów z partnerem zagranicznym. Każdy właściciel terenu inwestycyjnego może także bezpłatnie zamieścić swoją ofertę w bazie dla inwestorów.

Czy to cała oferta COIE, czy zespół realizuje jeszcze jakieś inne działania? 

COIE zajmuje się także promocją gospodarki naszego województwa, m.in. organizuje wydarzenia, tj. misje i seminaria dla przedsiębiorców reprezentujących inteligentne specjalizacje regionu, czyli: ekonomię wody, żywność wysokiej jakości oraz przemysł drzewny i meblarstwo.

Czy procedura starania się o wsparcie jest skomplikowana? 

Nie ma procedury, wystarczy napisać lub zadzwonić. Wszystkie działania podejmowane przez COIE są bezpłatne, a każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Nasze województwo jest pierwszym w kraju, które wdrożyło program Standardy Obsługi Inwestora w Samorządzie. Najlepszym dowodem na to, że nasz region jest coraz chętniej wybierany także przez globalne koncerny, jest m.in. inwestycja Zalando Lounge w Olsztynku. Firma ta rozpocznie działalność już w tym roku i zatrudni ponad 500 osób.

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Tel.: +48 89 512 51 95 lub 72 / 93 / 90 

coie@warmia.mazury.pl

Dowiedz się więcej:

www.invest.warmia.mazury.pl

fb/warmia i mazury zdrowe zycie czysty zysk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MATERIAŁ PARTNERA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu