Centrum Ożarów: decyzja za tydzień

Radosław Górecki
opublikowano: 18-09-2003, 00:00

Sąd jeszcze nie wie, czy ogłosi upadłość Centrum Biznesu Ożarów. Ale jego udziałowcy odnieśli mały sukces.

Wczoraj odbyła się druga rozprawa w sprawie upadłości spółki Centrum Biznesu Ożarów (CBO), jednego z największych kompleksów magazynowych. Pisał o tym wczorajszy „PB”. Sędzia zdecydował, że decyzja o upadłości zapadnie na posiedzeniu niejawnym w ciągu tygodnia. Jednocześnie odrzucił wniosek o powołanie zarządu tymczasowego. Wnosił o to Raiffeisen Zentralbank Österreich, który jest wierzycielem podwarszawskiej spółki.

Rozprawa przed sądem upadłościowym jest konsekwencją wypowiedzenia kredytu przez austriacki bank. Przedstawiciele Raiffeisena twierdzą, że doprowadziła do tego nielojalność CBO, polegająca na rozwodnieniu udziałów. Zdaniem banku, głównym zabezpieczeniem kredytu był właśnie zastaw na walorach. Piotr Kukułka, prezes CBO, obejmując nowe udziały w spółce — bez porozumienia z bankiem — zmniejszył jego zabezpieczenie i to było powodem wypowiedzenia umowy. Prezes zaprzecza temu, twierdząc, że chciał dać bankowi zastaw na nowych udziałach, ale ten odmówił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Centrum Ożarów: decyzja za tydzień