Ceny benzyny w USA najwyższe od 9 miesięcy

ARŻ, Reuters
opublikowano: 30-12-2020, 19:08

Ceny benzyny w USA osiągnęły szczyt od dziewięciu miesięcy, gdy ceny ropy naftowej wciąż rosły, a rafinerie dalej ograniczały produkcję paliwa z powodu słabych marż, pisze Reuters.

Stacja paliw
Stacja paliw
Fot. Rudy and Peter Skitterians/Pixabay

Według American Automobile Association, średnie ceny benzyny na amerykańskich stacjach przekroczyły w tym tygodniu 2,25 USD za galon. To najwyższa wartość od marca.

Nakazy pozostania w domu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, odbiły się na popycie na paliwo przez cały rok, zmniejszając popyt i ceny benzyny i innych paliw. Według najnowszych danych Energy Information Administration, rafinerie wykorzystują aktualnie ok. 80 proc. swoich mocy przerobowych.

„Wzrost cen jest trochę powiązany z wyjazdami świątecznymi, ale głównie z wzrostem cen ropy naftowej w grudniu” - powiedziała rzeczniczka American Automobile Association Jeanette Casselano.

Nowe cięcia w rafineriach zbiegły się w czasie z okresem świątecznym, co spowodowało wzrost popytu na benzynę do około 8,1 mln baryłek dziennie w tygodniu zakończonym 25 grudnia. Na początku miesiąca zapotrzebowanie sięgało 7,6 mln baryłek dziennie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane