Ceny domów na Wyspach ciągle rosną

Ceny domów na Wyspach Brytyjskich wzrosły w październiku 2016 r. o 1,4 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Spowodowane jest to utrzymującymi się brakami w podaży, donosi Bloomberg.

W ujęciu rocznym, w okresie trzech miesięcy zakończonym w październiku ceny zwiększyły się o 5,2 proc., wynika z danych pożyczkodawcy hipotecznego, Halifax. Dynamika wzrostu wyraźnie jednak spowalnia, porównując do szczytu z marca na poziomie 10 proc., nadal mimo to jest „wysoka”, uważa Halifax.

Wlk. Brytania, domy
Zobacz więcej

Wlk. Brytania, domy

Bloomberg

Według danych Banku Anglii liczba przyjętych wniosków hipotecznych wzrosła we wrześniu po tym jak spadała przez większą część tego roku co w dużej mierze było następstwem pierwszej redukcji stóp procentowych w sierpniu. Tymczasem udział nieruchomości (domów) na sprzedaż pozostaje na poziomie zbliżonym do najniższego w historii.

Bardzo niskie stopy procentowe i braki w mieszkaniach na sprzedaż nadal powinny wspierać ceny nieruchomości – ocenia Martin Ellis, ekonomista Halifax.

Średnia wartość domu wzrosła w ubiegłym miesiącu do 217 411 funtów (1,05 mln zł).

 

Bank Anglii przed kilkoma dniami stwierdził, że rynek mieszkaniowy pozostaje nadal "bardziej odporny niż oczekiwano" w związku z negatywnymi implikacjami jakie wywołało głosowanie ws. brexitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Ceny domów na Wyspach ciągle rosną