Ceny domów na Wyspach ciągle w dół

WST, Bloomberg
opublikowano: 10-02-2012, 09:34

Ceny domów na Wyspach Brytyjskich spadły do najniższego poziomu od sześciu miesięcy odzwierciedlając obawy o stan gospodarki i kryzys zadłużeniowy w eurolandzie.

W styczniu 2012 r. średnia cena domu w Anglii i Walii zmniejszyła się o 0,2 proc. względem grudnia i wyniosła 218 992 funty, poinformowały firmy Acadametrics i LSL Property Services. W ujęciu rocznym dynamika spadku sięgnęła 1,4 proc., najmniej od września.

Nasze oczekiwania pozostają nadal takie same. Spodziewamy się dalszego spadku cen nieruchomości, choć polityka luzowania ilościowego, mająca na celu pobudzenie gospodarki, może wspierać pozytywne zmiany na rynku nieruchomości – tłumaczy Peter Williams, prezes Acadametrics.

W czwartym kwartale minionego roku brytyjska gospodarka skurczyła się o 0,2 proc. po tym jak rosnące bezrobocie i oszczędności budżetowe zmusiły obywateli do redukcji wydatków m.in. na zakupy. W mijającym tygodniu Bank Anglii poinformował, że zamierza wpompować w rynek kolejne 50 mld funtów, a jego prognoza wzrostu pozostaje „słaba”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane