Czytasz dzięki

Ceny domów rosły w Chinach najmocniej od 6 miesięcy

opublikowano: 15-06-2020, 07:02

Chiński rynek nieruchomości mieszkaniowych szybko wychodzi z dołka spowodowanego przez pandemię. W maju ceny rosły najmocniej od sześciu miesięcy.

W 70 największych miastach ceny nowych nieruchomości mieszkaniowych, oprócz subsydiowanych przez państwo, wzrosły o 0,49 proc., podał urząd statystyczny. W kwietniu wzrost wynosił 0,42 proc.

Na rynku wtórnym, gdzie wpływ państwa nie jest tak duży jak na pierwotnym, wzrost wyniósł 0,24 proc. i był największy od siedmiu miesięcy.

Sprzedaż nieruchomości mieszkaniowych w prawie połowie z 28 miast monitorowanych przez China Real Estate Information Corp. była w ubiegłym miesiącu większa niż przed pandemią, a w takich miastach jak Szanghaj, czy Hangczou okazała się największa od 2 lat. Mimo to analitycy nie mają jednoznacznej oceny perspektyw rynku w pozostałej części roku. John Lam, szef analizy rynku nieruchomości Chin w UBS Group oczekuje stabilizacji cen.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane