Ceny i koniunktura napędzają Alumetal

MCW
opublikowano: 06-08-2018, 22:00

W raporcie wydanym 1 sierpnia o godz. 12 Dawid Radzyński, analityk Domu Maklerskiego Noble Securities, radzi trzymać akcje Alumetalu.

W raporcie wydanym 1 sierpnia o godz. 12 Dawid Radzyński, analityk Domu Maklerskiego Noble Securities, radzi trzymać akcje Alumetalu. Cenę docelową wyznaczył na 53,75 zł. Analityk spodziewa się rekordowych wyników spółki w bieżącym roku, głównie za sprawą utrzymującej się dobrej koniunktury w Unii Europejskiej, uruchomienia nowych mocy produkcyjnych oraz cen surowców. Notowania aluminium przekraczają 2 tys. USD za tonę, a ceny złomy znajdują się na relatywnie niskich poziomach.

W kolejnych kwartałach będzie to korzystnie wpływać na marże Alumetalu. Mogą się one jednak znajdować pod presją rosnącej podaży stopów aluminium, spowodowanej uruchomianiem mocy produkcyjnych przez konkurentów. Ekspert dostrzega szereg innych zagrożeń dla wyników Alumetalu, jak chociażby nagłe załamanie się cen, ewentualne wprowadzenie ceł na import aut do Stanów Zjednoczonych czy obecną późną już fazę cyklu koniunkturalnego. Prognozowane przez Komisję Europejską spowolnienie europejskich gospodarek od 2019 r. negatywnie wpłynie na branżę samochodową, co znacznie zmniejszy wolumeny sprzedaży spółki.

Raport z rekomendacją DM Noble Securities dostępny jest w załączniku.

 Alumetal_NobleSec_0818_skrot

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy