Ceny miedzi rosną po fiasku kolejnej rundy rozmów w Escondida

Polska Agencja Prasowa SA
21-08-2006, 09:31

Ceny miedzi na światowych giełdach poszły w górę w poniedziałek rano polskiego czasu, po odrzuceniu przez strajkujących górników z chilijskiej kopalni Escondida oferty podwyżki płac, złożonej przez BHP Billiton.

Ceny miedzi na światowych giełdach poszły w górę w poniedziałek rano polskiego czasu, po odrzuceniu przez strajkujących górników z chilijskiej kopalni Escondida oferty podwyżki płac, złożonej przez BHP Billiton.

Od dwóch tygodni trwa strajk w największej na świecie kopalni miedzi Escondida w Chile. Dostarcza ona 8,5 proc. światowej produkcji tego surowca. Pod koniec zeszłego tygodnia właściciel kopalni BHP Billiton zdecydował o całkowitym wstrzymaniu produkcji i zamknięciu kopalni.

Od rozpoczęcia strajku kopalnia ograniczyła wydobycie do połowy normalnego poziomu.

W poniedziałek rano polskiego czasu ceny miedzi w dostawach trzymiesięcznych na LME wzrosły o 1,5 proc., do 7.590 USD za tonę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ceny miedzi rosną po fiasku kolejnej rundy rozmów w Escondida