Ceny obligacji już nie spadają

Anna Borys
opublikowano: 10-01-2007, 00:00

Wygląda na to, że inwestorzy oswoili się z myślą, że Sławomir Skrzypek może zostać prezesem Narodowego Banku Polskiego. We wtorek notowania na rynku długu przebiegały bardzo spokojnie. Oznacza to, że poniedziałkowe wystąpienie Sławomira Skrzypka nie zaskoczyło inwestorów, ale także nie rozczarowało.

Rentowności długoterminowych papierów już nie rosną, utrzymują się na poziomie 5,15 proc. Jednak nie oznacza to, że jest wielu chętnych do zakupów. Warto jednak podkreślić, że dwuletnie obligacje minimalnie zdrożały. Ich rentowność spadła z 4,49 proc. w poniedziałek do 4,47 proc. Analitycy spodziewają się, że w grudniu inflacja mogła wynieść zaledwie 1,6 proc. rok do roku. Oczekuje się nawet, że licząc miesiąc do miesiąca, wskaźnik cen nie wzrośnie, tylko spadnie -0,1 proc.

Sytuację na rynku międzynarodowym może zmienić jutrzejsze posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Wczoraj niemiecki resort gospodarki podał bardzo dobre dane. Produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie o 1,8 proc. (miesiąc do miesiąca), podczas gdy analitycy spodziewali się wzrostu o 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane