Ceny obligacji poszły w górę

Anna Borys
19-07-2006, 00:00

Rynek długu we wtorek umocnił się. Tymczasem wczorajsze dane makro sygnalizowały raczej przecenę. Ceny produkcji sprzedanej przemysłu w Stanach Zjednoczonych wzrosły bardziej, niż oczekiwali analitycy (0,5 proc. wobec 0,3 proc.), co powinno się przełożyć na spadek zainteresowania polskimi papierami. Inwestorzy mogli to bowiem odebrać jako zapowiedź podnoszenia stóp procentowych w USA i wzrostu atrakcyjności amerykańskich papierów. Bez echa przeszła też wiadomość o znacznie niższym od oczekiwanego współczynniku Ifo w lipcu, który obrazuje nastroje w gospodarce niemieckiej.

Mimo tak niesprzyjających danych rynek umocnił się. To może świadczyć, że inwestorzy czekają na bardziej istotne wydarzenia. Do takich na pewno zalicza się dzisiejsze wystąpienie Bena Bernanke, szefa amerykańskiego banku centralnego.

O godzinie 15.30 rentowność dwuletnich polskich papierów spadła poniżej 5 proc. i osiągnęła 4,96 proc. wobec 5,02 w poniedziałek. Dochodowość pięcioletnich obligacji wyniosła 5,32 proc. w porównaniu z 5,42 proc. na początku tygodnia, a dziesięcioletnich 5,53 proc. wobec 5,62 proc. w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ceny obligacji poszły w górę