Ceny obligacji zdołały ponownie wzrosnąć

Marek Knitter
opublikowano: 09-04-2003, 00:00

Inwestorzy w naszym regionie wpatrzeni są już w zbliżające się referendum unijne na Węgrzech. Większość z nich nastawionych jest optymistycznie do jego wyników. Dlatego sentyment na rynku obligacji wciąż jest bardzo pozytywny.

Rynek otworzył się wczoraj powyżej poniedziałkowego zamknięcia. Przeważyły oferty kupna, które doprowadziły do dalszych spadków rentowności papierów. Aktywność inwestorów od kilku sesji nie jest jednak imponująca. Dlatego możliwości spadku cen polskich obligacji są ograniczone. Szczególnie dotyczy to papierów z krótszym terminem wykupu. Gracze liczą także na kolejną redukcję stóp procentowych.

Dealerzy przekonani są, że sobotnie referendum na Węgrzech zakończy się sukcesem. Ta sytuacja dodatkowo umacnia cały rynek wtórny. Na elektronicznym rynku papierów skarbowych obroty jednak nie były zbyt wysokie — do godz. 15.30 ich wartość wyniosła 150 mln zł. Pod koniec notowań na rynku wtórnym rentowność obligacji 2-letnich wyniosła 5,32 proc., 5-letnich — 5,20 proc., a 10-letnich — 5,47 proc.

Dzisiaj najważniejszym wydarzeniem jest spotkanie członków RPP w sprawie reform fiskalnych wicepremiera Grzegorza Kołodki. Nie wiadomo jednak, czy poznamy wyniki obrad rady. Rynek ewentualne komentarze po spotkaniu będzie mógł zdyskontować dopiero podczas kolejnej, czwartkowej sesji na rynku obligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Ceny obligacji zdołały ponownie wzrosnąć